Sečení zahrad a svahů

Posečeme vaši zahradu, dvůr, sad i humno. Nechce se vám séct a nebo nemáte potřebnou techniku. Případně vás trápí nějaká tělesná indispozice. Tak to nechte na nás :-)

Sečeme zahrady, svahy a i hůře přístupná místa. Samozřejmostí je použití vlastní sekací techniky. Pokud potřebujete pomoci, kontaktujte nás.

Drobné práce v zahradách

Aby zahrada dobře fungovala a prakticky se udržovala, je vhodné, když se oddělí, případně rozdělí na určité části. Aby se vše dobře sekalo ať už sekačkou, nebo kosou, případně i automatickou sekačkou, doporučujeme použít travní lem. Velmi často jej pokládáme právě z důvodu pohodlného obsekání kolem stromů a záhonů. Velkou výhodou je, že narozdíl od jiných možností oddělení trávy od záhonů, travní lem - neboli přídlažba nijak nedegraduje a vydrží dlouhodobě.

Kromě sečení trávy provádíme i odstranění starých stromů, pařezů a kácení. Tak jsme schopni pozemek vyčistit od různých náletů a menších dřevin.

 

Ukázky práce v zahradách

Na obrázcích níže je výsadba kanadských borůvek do kyselé půdy, výsadba zakrslých dřevin kolem domu a travní lem, kterým jsme rozdělili prostor mezi trávníkem a okrasnou zahradou. Na posledním obrázku jsme ještě přisazovali i trochu nového trávníku. Na místa, kde nebude tráva používáme k zakrytí půdy netkanou textílii 300g, která prakticky zamezí prorůstání plevele.