Zateplení domů, izolace polystyrenem / minerální vatou

Izolujeme rodinné domy, skleníky či sklepy dle zadání klienta a nebo podle projektu. Zateplení domů provádíme většinou fasádním polystyrenem a nebo minerální vatou. Zateplujeme také sokly rodinných domů pomocí XPS polysterenu. Následně celou konstrukci zatahujeme do fasádního lepidla a nebo v případě zemní konstrukce zakrýváme nopovkou.

Tepelná izolace sklepů

Aby sklepní prostory např. pro skladování potravin plnily dobře svůj účel, je potřeba podle hloubky sklepa zvolit správnou tloušťku izolace tak, aby se v létě sklep nenahříval a v zimě zase příliš neprochladl. Protože většina zákazníků nechce sklepy 3 metry pod terénem, je dodatečná izolace vhodným řešením. Většinou izolujeme sklepy a stavby pod terénem vhodným polystyrenem s tlouštkou od 10 cm podle hloubky zapuštění sklepa do země.

Tepelná izolace skleníků

Pro náročnější zákazníky jsme už prováděli i izolaci solárního skleníku tak, aby vystavěné zdi měli podobné tepelně izolační vlastnosti, jako použité dvojsko a polykarbonát. Při realizaci vytápěných skleníků je potřeba myslet na to, že jakékoliv místo v konstrukci, kde je tepelný most, bude způsobovat srážení vlhkosti na vnitřní konstrukci. Tím pak na daném místě může vznikat problém s plísní.