Zednické práce, zdění ze ztraceného bednění, ytongu, cihel

Realizujeme drobné stavby, sklepy, garáže, zděné ploty, opěrné zídky, zahradní domky - prakticky cokoliv, co si budete přát v okresech Uherské Hradiště a Hodonín. Máme zkušenosti z mnoha různých oborů stavebnictví. Snažíme se, aby naše práce byla primárně dobře provedená a splnila účel. Navrhujeme i různá praktická řešení pro naše zákazníky. Většinou stavíme vyloženě atypy na přání a dle představy klientů.

Realizujeme i dílčí části práce, na které si nás zákazník zavolá - v případě, že stavba probíhá svépomocí.

 

Zděné sklepy podle přání zákazníka

Stavba ze ztraceného bednění patří mezi naše velmi časté práce. U většiny zemních  sklepů je nutné jej použít zejmána z důvodů statiky a nosnosti. Realizovali jsme několik sklepů - ať už mokrých určený primárně pro skladování potravin a nebo suchých určených zejména k posezení. Nejsložitější zakázka byla stavba tříúrovňového sklepa ale zvládneme samozřejmě i jednoduší sklepy :-)

 

Ukázky referencí zednických prací:

Stavba zahradních skleníků

Velmi často po nás zákazníci chtějí pomoc se stavbou zahradního skleníku. Také zde se velmi často používá ztracené bednění a nebo rovnou šalovaný beton. Záleží na náročnosti zákazníka. Někdo chce vyzdít jen základy skleníku, na který si postaví konstrukci skleníku a někomu realizujeme i prostor pro vnitřní záhony z betonu.

Zapuštěný skleník drží lépe teplotu

Realizujeme také skleníky zapuštěné pod terén. Primárně je to z důvodu větší vzdušnosti a současně zajištění lepších podmínek pro udržení teploty ve skleníku a menšího promrzání. Zapuštěný skleník má zásadní výhodu zejména na jaře, kdy při malých mrazech ve skleníku nemrzne a můžete tak s předstihem předpěstovat rajčata a další přísadu.

 

Opěrné zídky nejen ze svahovek

Opěrné zídky ze ztraceného bednění a nebo ze svahovek jsou také velmi častou zakázkou. Výhodou svahovek je, že nepotřebují základ ani beton. Díky tomu je stavba rychlá a relativě levná. Ztracené bednění zase unese mnohem více a v některých případech není ani jiné řešení.

Tak lze postavit opěrnou zídku z pohledových tvarovek, ale je potřeba dobře udělat izolaci ze strany, kde bude zemina a toto řešení má samozřejmě menší nosnost.

Opěrné zídky ze svahovek mají tu výhodu, že se do nich dají zasadit skalničky a jakmile to celé zaroste, vypadá to velmi pěkně, zeleně a skalničky nevyžadují téměř žádnou údržbu.

 

Zděné ploty kolem domu či zahrady

Stavíme také různé ploty z betonových tvarovek. Je to práce náročná především na přesnost, protože se jedná o viditelné konstrukce, které musí být pěkně rovné a vzhledově lahodit oku. Zděné ploty jsou ideální, pokud se chcete oddělit třeba od cesty, ze které jde hluk a prach. Nevýhodou je pomalá práce (záleží na volbě materiálu, ale některé ploty lze zdít pouze po dvou šárech), nutnost základu a odizolování celé stavby.

Výhoda zděných plotů je hlavně trvanlivosti a bezúdržbovosti. Další výhodou je, že jsou většinou neprůhledné a máte za nimi dostatek soukromí. Taky se k nim z boku dá přistavit třeba dřevník a nebo jiná drobná stavba.

 

Stavba a obezdívky krbů a krbových vložek

Vzhledem k cenám energií nás mnoho zákazníků oslovuje také s přáním obezdívek kolem krbů a krbových vložek. Řešíme také možnost vytvoření akumulačního tělesa z magnezitových cihel. Ty se nejprve nahřejí a pak dlouho dobu sálají teplo. Obezdívky krbových vložek většinou povrchově upravujeme do betonové stěrky, která jednak vydrží vyšší teploty kolem krbu a současně působí velmi dekorativně.

Lze řešit také teplovzdušné rozvody po místnosti a nebo domě - pokud to samozřejmě stavební možnosti a konstrukce domu dovolují.